23.7. - 26.7. 2024 ZAVŘENO     Vážení zákazníci, z důvodu celofiremní dovolené bude eshop i prodejna mimo provoz   Poslední spedice skladového zboží je pondělí 22.7.2024   Od 29.7. bude běžný provoz    Děkujeme za pochopení Tým Ebenel     

Kobercová lišta PVC TL55 | 55 modrá (250 cm)

Kód: 27DTL5555
Neohodnoceno
Značka: Doellken
103 Kč / ks 85,12 Kč bez DPH
Do 2 dnů
Můžeme doručit do:
24.7.2024
Možnosti doručení

Doellken - PVC kobercová soklová lišta TL 55 (10 mm x 55 mm x 2,5 m) pro přirozený přechod mezi podlahou a stěnou. Estetický způsob ukončení koberce jak v bytových, tak komerčních prostorách.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obvodová kobercová PVC lišta TL 55 (10 mm x 55 mm x 2,5 m) vytváří přirozený přechod mezi podlahou a stěnou. Esteticky zakrývá spáru mezi kobercem a zdí a dodává ucelený vzhled. 

Zakončením koberce chráníte před třepením, které byste po obvodu mohli způsobit vysáváním.

  • Lišta k ukončení koberce na zdi.
  • Tvrdá stříška 10 mm zaručuje větší ochranu lišty.
  • Snadná montáž.
  • Soklová lišta je pěkný prvek k ukončení koberce. 

 

 kobercové lišty obr 2

kobercové lišty obr

 

Návod na montáž:

Doporučený postup lepení lišt na omítky a malby

Kobercové sokly vám Při koupi nového metrážového koberce počítejte s navýšením řezu o 55 mm na 1 pás po celém obvodě. Horní a dolní ochranný lem pojme maximální tloušťku koberce 5 mm.

  • Přesvědčte se, zda povrchová vrstva omítky nebo malby je dostatečně povrchově pevná, jinak proveďte očištění až na pevný podklad smirkovým papírem nebo drátěným kartáčem.
  • K přilepení na stěnu používejte rozpouštědlová CR lepidla typu GOLDpren 50, případně rozpouštědlové typy montážních lepidel v kartuších 310ml (tzv. tekuté hřebíky).
  • Poté zasadíte do vámi zvolené lišty TL55, která je opatřena samolepícím pásem.
  • Použití silikonových tmelů nelze obecně doporučit, vzhledem k možnému obsahu uhlovodíkových změkčovadel, která mohou po delším časovém období (po měsících) způsobit jejich migrací narušení tvaru, pokroucení a odlepení lišt.
  • Pro dosažení optimálních podmínek při vytváření spoje v okamžiku po slepení se doporučuje fixace spoje hřebíčky v množství 1-2 ks na bm lišty.

 

Poznámka:

Toto doporučení má rámcový charakter. Každý zpracovatel si musí podle doporučení výrobců jednotlivých lepidel provést ověření na své vlastní konkrétní podmínky zpracování. Upozorňujeme, že většina výrobců nedoporučuje používání svých lepidel při teplotách pod 10-15°C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Obvodové lišty
Výška lišty: 55 mm
Délka lišty: 2 500 mm
Druh montáže: lepení
Materiál: PVC
Oblast použití: Interiér
Tloušťka mé podlahy: 5 mm